2013/12/23

Moje sposoby na fit Święta

Hej , dziś przychodzę z szybkim postem, który postanowiłam, musi się pojawić  jeszcze  przed Świętami.   Ten rok, nie ukrywam, był dla mnie przełomowy jeśli chodzi o dziedzinę zdrowia , fitness i diety. 
Zmieniło się wszystko, całe moje podejście do gotowania . Nawyki żywieniowe zachowuje także od święta , co nie znaczy, że mam zamiar odmawiać sobie przyjemności jedzenia.  
W jaki sposób mam zamiar zachować moje zasady kiedy czas popuszczać pasa?
 •  Mam tę przyjemność i sama przygotowuje potrawy, mogę zdecydować o tym, co włożę do garnka.  Wszystko zaczyna się już od listy zakupów, którą przygotowałam starannie. 
 • Ciasta: do pieczenia staram się wybierać  produkty naturalne i nisko-przetworzone: Masło, mąkę pełnoziarnistą itp.  Masę makową robię sama, bo te gotowe zazwyczaj są nieźle zaprawione. Sernik przygotuje ze zmniejszoną ilością masła, za to nie będę żałować mu  rodzynek . Tradycyjny piernik z miodem i z mąki pełnoziarnistej z dodatkiem marchewki i maślanki.  Jako dodatek do ciast idealna jest czekolada gorzka.  Fruktoza , zamiennik cukru :

 • Święta nie mogą obejść się bez  tradycyjnej sałatki  jarzynowej. Dla domowników i gości  niestety nie przejdzie bez majonezu. Dla mnie będzie z jogurtem greckim. 
 • Bigos przygotowałam z dodatkiem mięsa i nie dużą ilością boczku. Bez mąki, zasmażki, kiełbasy  itp.
 • Jeśli chodzi o przygotowanie się do zwiększonej ilości rarytasów  na stole to od jakiegoś tygodnia piję na czczo szklankę ciepłej wody z miodem i cytryną . Nawyk ten mam zamiar wprowadzić na stałe bo genialnie wpływa na trawienie. 
 • Wizyty w gościnie, to niestety nie będzie łatwo. Nie ma zamiaru opowiadać wszystkim o tym co jem a czego nie jem . Ciocie na wsi niestety nie rozumieją takich zasad, ale na pewno nie odmówię sernika, który sam w sobie nie jest bardzo tuczącym i ciężkim. Na pewno będę omijać sałatki majonezowe i kiełbasy bo po nim układ trawienny jest najbardziej obciążony a nie chodzi przecież tylko o to by sobie podjeść ale by się potem dobrze czuć .
 • Lampka wina z pewnością także nie zaszkodzi .
I to wszystko , tylko tyle i aż tyle. Myślę, że moje zasady nie są trudne do utrzymania . Do tego wszystkiego postaram się dużo spacerować, prognozy na Święta zapowiadają, że będzie ciepło i przyjemnie .
Życzę Wam Smacznych Świąt w ciepłej rodzinnej atmosferze . 

9 komentarzy:

 1. ja też będę się starała nie przesadzać w święta... tym bardziej, że po świętach chcę wprowadzić w życie bardzo ambitny plan

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobre zasady :)
  Wesołych Świąt :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ja bedę fit od pierwszego dnia Nowego Roku, święta będę obżartuchem :P niestety :)

  OdpowiedzUsuń
 4. a ja sie nie przejmuje jem wsyztsko na co mam ochote hahaha ;D

  OdpowiedzUsuń

Szanujmy pracę swoją i cudzą, czytajmy !
Komentarze nie związane z artykułem nie będą publikowane.