Olej z ostropestu Laboratorium biooil

Hej dziś mam dla Was ciekawą propozycję, opiszę moje wrażenia odnośnie  stosowaniu Oleju z ostropestu Laboratorium Biooil.  Produkt ten otrzymałam do testów ponad miesiąc temu, dziś już butelka stoi opróżniona.  Jak się okazało olej ten sprawdza się zarówno w kuchni , jak i  w kosmetyce. Doceniłam jego pro zdrowotne właściwości, świetnie ułatwia trawienie i wspomaga pracę wątroby.



Olej z ostropestu firmy LABORATORIUM BIOOIL produkowany jest ze starannie wyselekcjonowanych nasion ostropestu plamistego. Jest to olej w 100% naturalny, z pierwszego tłoczenia, tłoczony na zimno bezpośrednio z całych nasion ostropestu, rośliny od setek lat używanej z powodzeniem w medycynie ludowej. Olej ten zachowuje swoje biologiczne i naturalne cenne właściwości, ponieważ jest nierafinowany, nie posiada żadnych sztucznych dodatków i konserwantów.


Jak wyglądam,jak pachnę i smakuje?

Starałam się uchwycić aparatem kolor oleju i jak widać olej ten ma jasno słomkowy kolor. Pod koniec butelki był już trochę mętny, ale w niczym to nie zmniejszało jego właściwości. Olej wystarczy trzymać w kuchni, nie wymaga lodówki, nie psuje się podczas wysokich temperatur.  Poza tym małe opakowanie gwarantuje, że zużyję go zanim zajdą w nim jakieś nie powołane zmiany.
Jeśli chodzi o zapach to jest  podobny jak innych olejów np. bardzo przypominał ten  oleju z orzecha włoskiego, z tym że wyczuwałam tu więcej nut ziołowych.
Smak oleju jest ogólnie bardzo przyjemny, łatwy do przełknięcia nawet solo. Nie daje uczucia, że połykam jakieś lekarstwo.


Ostropest jest bogatym źródłem silimaryny, która jest znana ze znakomitego oddziaływania na wątrobę oraz cały układ pokarmowy. Silimaryna zawarta w oleju z ostropestu może regenerować komórki wątroby.
Ponadto ma działanie żółciopędne, pomaga trawić tłuste i ciężkostrawne potrawy, wskazane jest przed spożyciem wysokokalorycznego posiłku wypicie ok. pół łyżeczki naszego oleju. Olej z ostropestu powinien być stosowany przez każdego, kto dba o swoje zdrowie w celu zminimalizowania szkodliwego działania sztucznych substancji nagminnie dodawanych do niemal wszystkich produktów spożywczych. Inne cenne składniki naszego oleju to: witamina E (tzw. witamina młodości), witamina K regulująca procesy krzepnięcia krwi oraz substancje śluzowe chroniące przed uszkodzeniami układ pokarmowy. Mieszanina Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych (NNKT) zwanych czasem witaminą F posiada właściwości przeciwzapalne a fitosterole pomagają usunąć z krwi zły cholesterol.


Olej z ostropestu LABORATORIUM BIOOIL używany jest również w kosmetyce. Dzięki działaniu przeciwzapalnemu oraz antyoksydacyjnemu zatrzymuje wolne rodniki, czyli dba o jak najdłuższe utrzymanie młodego i zdrowego wyglądu. Olej ten wspomaga leczenie cery trądzikowej, nie zatyka porów w skórze, rozjaśnia plamy i przebarwienia powstałe w wyniku nadmiernego korzystania ze słońca lub też jako pozostałość po silnym zapaleniu skórnym – jak np trądzik. Olej z ostropestu posiada silne właściwości regenerujące, aktywnie wspomaga leczenie uszkodzeń naskórka, zmiękcza zrogowaciałą skórę dłoni i stóp oraz zmniejsza zaczerwienienia skórne.

Według mnie:
Przyznam, nie miałam zbyt dużo okazji do przetestowania tego oleju kosmetycznie. Najpierw były upały a olej ten jest dość ciężki, słabo się wchłania oraz pozostaje na skórze tworząc film. Później olej tak mi posmakował, że po prostu  go zjadłam zanim zdążyłam się nacieszyć jego kosmetycznymi właściwościami.
Co udało mi się zauważyć to olej z ostropestu nie zapycha, nadaje się na okolice oczu, działa bardzo odżywczo, regenerująco, łagodzi podrażnienia.  Wzmacnia rzęsy oraz brwi.   Nakładałam go minimalnie na jeszcze wilgotną skórę twarzy, bezpośrednio po umyciu. Nie wchłaniał się do końca, lecz  na noc taka warstewka mi nie przeszkadza. Rano skóra wyglądała zdecydowanie lepiej. Była bardziej sprężysta, nie było wrażenia przetłuszczenia czy przeładowania skóry jak np. po silikonach czy ciężkich kremach z parafiną.   Pory jakby  się uspokoiły a gruczoły łojowe nie produkowały już takiej ilości sebum.
 U mnie taka reakcja jest na wiele olejów.  Jednak właśnie ze względu na pogodę musiałam odstawić i nie zdążyłam przetestować  przez dłuższy czas.  A początkowe rezultaty były jak najbardziej zachęcające. 
Olej z ostropestu z uwagi na działanie odżywcze doskonale zmiękcza naskórek, likwiduje szorstkość np. pięt.  Choć oczywiście trzeba go nałożyć przed snem, aby nie wytrzeć wszystkiego w skarpetki. 
Myślę, że gdy będę go miała ponownie w swojej kuchni,  w chłodniejsze miesiące, to  może uda mi się sprawdzić  go  do regeneracji i  ochrony skóry  twarzy  przed suchym czy zimnym powietrzem na dzień, pod makijaż w małej ilości,  a także na noc jako kompres w większej ilości.  W połączeniu z odpowiednią pielęgnacją naturalnymi kosmetykami olej ten stanowi doskonałe jej  uzupełnienie, zwłaszcza dla fanek kosmetyki naturalnej, ziołowej i ekologicznej. 
Ciekawią mnie jego właściwości rozjaśniające,  z tego co zauważyłam olej z ostropestu jest składnikiem  niektórych kremów rozjaśniających.
Olej z ostropestu do zabiegu olejowania włosów: oczywiście musiałam sprawdzić i co się okazuje? Olej ten w działaniu, konsystencji przypomina olej rycynowy -  wiemy, że ten jest ciężki do zmycia, dlatego podarowałam sobie dalsze testy. 


Polecam głównie ze względów zdrowotnych, smakowych , dietetycznych. Dla tych co dbają o kondycję oraz odpowiednią dietę. Przy problemach z trawieniem, bólach żołądka po obfitych posiłkach. Przy stwierdzonych problemach z wątrobą faktycznie działa, ale gdy przestałam go pić dolegliwości wróciły.  Przy regularnym stosowaniu olej ma szansę zregenerować jelita.  Nie każdy wie, że wiele problemów zdrowotnych  bierze się od układu pokarmowego m.in. nieszczelnych jelit.  Dlatego ważne jest wspomaganie pracy układu trawiennego, od tego zależy zdrowie całego organizmu, odporność itp.
 Olej z ostropestu może się przydać także  jako uatrakcyjnienie  naszej  diety. Jest odpowiedni jako dodatek do sałatek warzywnych, do własnej roboty sosów na zimno,  z innym olejem np. z oliwą z oliwek dobrze się komponuje. Do warzyw gotowanych, zamiast masła, na koniec podania potrawy - bezpośrednio na talerz .
Olej z ostropestu posiada bardzo ciekawy smak, lekko ziołowy, łatwy do przełknięcia . Nie ma odrzucającego zapachu, pachnie przyjemnie ziołami, trawą, orzechami.  Po wypiciu oleju nie ma uczucia zgagi czy odbijania się olejem. 
 Według mnie olejów w diecie nigdy za wiele, sprzyjają zdrowiu a dieta bogata w tłuszcze roślinne jest bardzo skuteczna, chroni przed starzeniem i zapobiega wielu chorobom cywilizacyjnym.Ważne to wybierać te  odpowiednie i zgodne  z preferencjami naszego układu trawiennego.

Plus/Minus 
+ opakowanie, ciemne szkło
+ walory smakowe
+ ułatwia trawienie
+ wspomaga wątrobę
+ do celów kosmetycznych
+ sprawdza się na cerze wrażliwej
+ regeneruje skórę
+ orzechowy zapach
- u mnie dość słabo dostępny



100 ml oleju kosztuje 9 zł , a 250 ml 18 zł ,

Więcej informacji na stronie www.biooil.com.pl




Komentarze

  1. Za taką cenę to kupię na bank! ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo przystępna cena, a o tym oleju nigdy nie słyszałam! Chyba pora się zainteresować:)

    OdpowiedzUsuń
  3. pierwszy raz go widzę, kurczę ile plusów i jaka cena. Warto się rozglądnąć

    OdpowiedzUsuń
  4. Pierwszy raz słyszę o tym olejku,zainteresowałaś mnie nim:)

    OdpowiedzUsuń
  5. Bardzo mnie zaciekawiłaś! Muszę go poszukać!

    OdpowiedzUsuń
  6. mam w domu takie kieliszki, z olejem nie poznałam się jeszcze bliżej, dość tani

    OdpowiedzUsuń
  7. za taką cenę chętnie wypróbuję ten olej:D

    OdpowiedzUsuń
  8. Ostatnio zaprzestałam stosowania olei w pielęgnacji.

    OdpowiedzUsuń
  9. Zainteresowałaś mnie jego zastosowaniem w kuchni :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @retromama.blog

Copyright © Retromama.blog